Çocuklar İçin Sohbet Güvenliği

Sohbet odaları, İnternette ebeveynlerde endişeye neden olabilecek biryer olabilir. Sohbet odaları sonucunda çocuklara ve başkalarına gelmiş olan şeylerle ilgili çok sayıda hikayenin ortaya çıkmasıyla , endişe anlaşılabilir bir durumdur.

Eninde sonunda, sohbet odaları çocuklar için önerilmez. . Yinede çocuğunuzun sohbet odalarını ziyaret etmesine izin verirseniz , korkularınızı rahatlatmaya yardımcı olabilecek birkaç sohbet odası ipucunuz var:

Hizmetin Moderatörleri

Herhangi bir sohbet odasında hemen hemen her zaman moderatörler vardır. Konuşmaların oda tarafından belirlenen kurallara uygun olmasını sağlamak ve kuralları ihlal eden herkesin sohbet odasından kaldırıldığından emin olmak onların görevidir. İnternet güvenliği bu kişilerle başlar.

Engelleme ve Yoksayma

Neredeyse her sohbet odasında, üyelerin kendilerini rahatsız eden kullanıcıları engelleme ve / veya görmezden gelmelerine izin veren bir özellik olacaktır. Bu özellik, belirli üyelerin görmezden gelinebilmesini sağlar ve artık rahatsız etme imkânı bulamaz. Bu, çocuğunuzu taciz eden birinin ilk işaretinde kullanmak için önemli bir özelliktir.

Çocuğunuzun Yeni Çevrimiçi “Arkadaşlar” ı nı öğrenin

Çocuğunuzun sosyal paylaşım ağlarında birbirlerine bağlandıkları arkadaş veya takipçilerine bir göz atın.

Bu makale Web den derlenmiş tercüme edilmiş ve değiştirilmiştir.