Güzel Sohbet

Guzel sohbet , bir bakıma empatidir. Aklınızdakileri acikca soylemek ve iyi anlasilmakla ilgilidir. Sohbet sirasinda ve sohbetten once sohbeti dusunurken gerginlige neden olabilecek ve tartismaya yol acabilecek , kisisel dusmanca dusunculerinizden , sıkıntılarınızdan sohbeti arindirin .Sözlerinizi açıkça yazin,
Insanların konusma ve anlama becerileri farklidir, bu nedenle net konusmak anlasilma sansinizi yukseltir. Kelimeleri duzgun yazin, monoton soylemlerden kacinin . Cunku bu kendinizi guvenmediğinizi bir sure sonra insanlari sıktığınızı gosterir.
Daha yumuşak sohbet edin
Agresif kelimelerden sakinin,
Sohbette iyi gramer kullanın
İyi oluşturulmuş cümleler, argo veya belirsiz anlamları kullanmaktan çok daha açık bir şekilde bilgi verir. Dilbilgisini düzgün kullandığınızda, sohbet ettiğiniz kişinin, mücadele etmek zorunda kalmadan anlamınızı kavraması daha kolaydır.
Sohbette ifade yontemi
Saldırgan ya da manipülatif olmadan iddialı olun. ihtiyaçlarınızı, ilgi alanlarınızı ve tercihlerinizi dinleyicinin çıkarlarını veya ihtiyaçlarını geçersiz kılmadan ne olduğunu açık ve kesin bir şekilde belirtin. Agresif veya manipülatif iseniz, bu dinleyiciyi savunmaya sokar ve bir tartışmaya girmek için güzel bir yol değildir.
Sakin olun
Onemli konularda sohbet ederken yavaslayin , Bu konularda kendinize ve sohbet ettiğiniz kişiye zaman ayırın , ve konuyla ilgili düşünmeniz gerektiğini söyleyin. Zaman ayirmak ; konuyu soğutmanız ve tekrar düşünmeniz için bir şans verir. Sonuçta, sohbeti güzel tuttuğunuz anlamına gelir.
Sohbet ettiğiniz kişinin sözlerine konsantre olun
Kişi konuşurken neler söyleyeceğinizi düşünmeyin! Bu kaba bir şeydir ve gerçekten dinlemediğinizi gösterir.Kendinizden ziyade diğer kişiye daha fazla ilgi gösterin
Dedikodudan kaçının
Dedikodu, söylentiler , şikayetlerin ve arka çıkma konuşmalarının güzel bir sohbette yeri yoktur.Kendinizi ve size ait olan şeyleri açıklamak için olumlu ve yapıcı yollar bulun. Unutmayın ki başkalarını değiştiremezsiniz, ancak kendiniz için ne yapmak istediğinizi netleştirebilirsiniz. Alaycı olmayın.İyi haberi taşıyın .Zorluk ve zorluk dönemlerinde bile herkesin dikkatine olumlu şeyler getirmenin yollarını arayın.Şikayet etmenin alışkanlık olduğu kadar bu da alışkanlıktır ve uygulama ile bunu elde edebilirsiniz.

Share this Post

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*